יסודות העסק - קופה ממוחשבת

קופה ממוחשבת הפכה בשנים האחרונות להיות אחת מאבני היסוד בהקמת העסק, לא עוד קופה שמחשבת עודף ללקוח, היום קופה ממוחשבת ממש מנהלת את העסק והרבה מעבר לכך. היתרון הבולט שיש לקופה ממוחשב הוא שניתן להתאים אותה לכל סוג של עסק. ההתאמה של קופה ממוחשבת לסוג העסק מייעלת את העבודה בתוך העסק ומחוצה לו והכוונה היא לעבודה מול הלקוחות. יתרון נוסף בולט שיש לעבודה עם קופה ממוחשבת הוא שבמידה והשימוש הוא ברשת קמעונאית או סיטונאית הרי שיצירת הקשר בין עמדות הקופה הינו קל מאי פעם.

למה צריך התאמה של הקופה לסוג העסק?

בתי עסק נבדלים ביניהם באופי העבודה שלהם, הרבה מעבר לפעולת החישוב. זה בא לידי ביטוי בצורה שבה מתנהל המלאי, ההתנהלות מול הלקוחות והספקים ובכלל אופי העבודה שונה בין עסק שהוא חנות בגדים לבין עסק שהוא מכולת או סופרמרקט, לכן יש צורך לעשות התאמות בתוכנה שמותקנת על קופה ממוחשבת על מנת שהעבודה תתנהל ביעילות רבה יותר. תוכנת הקופה מפותחת על ידי מתכנתים שיוצרים התאמה מושלמת וסנכרון מלא בין בית העסק לאופי השימוש בקופה.

פירוט חלקי של סוגים שונים של תכנות עבור קופה ממוחשבת

כפי שציינו יש הבדל בין הסוגים השונים של הקופות, ההבדלים לרוב יהיו בתוכנה המותקנת ולא בחומרה עצמה. לכן יש הבדל בין התכנות השונות ולבין העסקים השונים או נכון לומר ענפי העיסוק השונים:

קופה ממוחשבת לענף התכשיטים - ענף יוקרתי זה מחייב פיתוח תוכנה ייעודית לניהול מלאי התכשיטים והרבה מעבר לכך. תכשיטים הנם אחד המוצרים המיוחדים יותר שנמכרים, לכל תכשיט יש נתונים שונים שיש לרשום ולתעד אותם כגון סוג התכשיט, מחירו, מספר סידורי שלו ( אם מדובר בשעונים) מק"ט, מרכביו ( תכשיטי יהלומים ואבנים יקרות), וכמובן תיעוד כתוב שישמש את הלקוחות עבור חברות הביטוח.

קופה ממוחשבת לחנויות מכירה של מוצרים סלולריים  - מבין כל ענפי המסחר והמכירה ענף הפלאפונים הסלולריים הינו המתפתח ובעל השינויים הגדול מכולם. בתחום זה יש הרבה מעבר למכשירי הטלפון עצמם, יש בנוסף אביזרים נלווים, ציוד קצה, שירותי תמיכה, שירותי מעבדה וניהול ומעקב תיקונים ללקוח ועוד. קופה ממוחשבת ייעודית לענף זה מתוכנתת בצורה מושלמת לקליטת מוצרים, ניהול ומעקב תיקונים. שיטת עבודה זו מקלה ומייעלת את העבודה מול הלקוחות ואף חוסכת זמן המתנה עבורם. כל קופה ממוחשבת הנה עמדת עבודה שכוללת גם את ההתנהלות מול הלקוח וגם את הניהול הפנימי של בית העסק.

קופות ממוחשבות לרשתות אופנה - שמלות, חולצות,ף מכנסיים, גופיות, מעילים, סוודרים, גרביים ועוד אלפי פריטי לבוש שונים יכולים ליצור בלגן לא קטן כאשר מנסים לספור מלאי או לתמחר פריט. אפילו בקרה על מלאי קיים וזמין הופכת להיות בעייתית ללא קופה ממוחשבת.

 

כמובן שיש ענפי מסחר נוספים ומגוונים שאליהם ניתן להתאים קופה ממוחשבת. חשוב טרם בחירת הקופה לוודא כי אכן התוכנה הקיימת מתאימה או לחילופין לבקש לבצע התאמות לתוכנה על מנת שתוכלו לנצל את המרב מקופה ממוחשבת. כותב המאמר שלומי שוורץ.

Please publish modules in offcanvas position.

להצעת מחיר טלפונית
טלפון 03-9369808