קופה רושמת או קופה ממוחשבת

כל עסק כיום צריך קופה רושמת בין אם הוא עסק גדול או קטן, בין אם הוא מוכר ללקוחות פרטיים או לסיטונאים, בכל ענף ובכל היקף קופה רושמת היא הכרחית.כאשר אנחנו נמצאים בשלב התכנון של העסק החדש שלנו עניין הקופה רושמת עולה כמעט בהתחלה. חשוב להבין מה אנחנו צריכים ומה יש בשוק להציע לפני הבחירה הסופית. ראשית יש להבין מה ההבדל בין סוגי הקופות העיקריות והכוונה היא ההבדל בין קופה רושמת לקופה ממוחשבת, מה כל קופה נותנת ומציעה מבחינת הפעולות שלה.

 

ההבדל בין קופה רושמת לממוחשבת

קיימים 2 ביטויים בשוק הראשון הוא קופה רושמת, מקורו של ביטוי זה הוא מאותן קופות בעבר שהיו רושמות את הפעילות החשבונאית ומסכמות את ההכנסות. אולם הטכנולוגיה הביאה את הקופה רושמת לעדכון ושדרוג, כיום הקופה יכולה להדפיס גם לוגו על הקבלה ופרטי העסק, ניתן להוציא נתונים של עסקאות ולחשב פעולות חשבונאיות. קופה ממוחשבת להבדיל מקופה רושמת היא מבוססת מחשב, בעלת תוכנה לניהול העסק והמוצרים. לקופה ממוחשבת יתרונות ומעלות רבות ונוספות על קופה רושמת אולם קופה רושמת מתאימה יותר לעסקים כמו חנויות טמבור, פיצוציות וכדומה, הממוחשבות מתאימות יותר לשוק הקמעונאי כגון סופר מרקט ורשתות מכירה גדולות שצריכות לנהל מלאים, מועדוני חברים ועוד. אם אתם מתכננים לפתוח עסק חשוב שתגדירו בדיוק מה הצרכים שלכם, מי הקהל שאתם עומדים לשרת אותו, רק כך תוכלו לדעת איזו קופה מתאימה לכם יותר.

 

הגדרת הצרכים לפני בחירה סופית

הגדרת ייעוד וצרכים הינה נכונה בכל מקרה ולכל מקרה גם כאשר אתם מתלבטים לגבי רכישת קופה רושמת, אם אתם מגדירים את העסק שלכם עם צרכים להציג את העסקאות שנעשו כולל מספר הפריטים והכמויות שנמכרו להבדיל מממוחשבות שבהן פירוט הדוחות וסוג הדוחות רחב יותר. אולם כל עוד אנחנו נמצאים בעסק שאינו דורש מאיתנו מספר קופות שמנהלות מלאי או מנהלות את העובדים נוכל להשתמש בקופה רושמת אפילו בסיסית. אולם אם אנו מחזיקים מלאים ויש צורך לנהל אותם ברמה של מלאי נכנס ומלאי יוצא עדיף שנבחר בממוחשבת במקום רושמת, כך ניהול המלאי מתבצע בזמן אמת.


ג'יי. פי. טרייד - כספרית הינה חברה מומלצת במרכז הקופות הארצי

 

איך נבחר בחברה שנותנת שירות?

כידוע כל עסק מתאפיין בשעות הפעילות שלו, ישנם עסקים שפועלים מסביב לשעון וישנם כאלו שפועלים רק בבוקר או רק בלילה, כאשר אתם עומדים לפני רכישת קופה רושמת חשוב מאוד לוודא עם מערך התמיכה שאכן תקבלו שירות בשעות העבודה שלכם או לפחות שתקבלו פתרון חלופי עד שתקבלו את השירות, לא מומלץ להיתקע בחנות מלאה לקוחות בלי יכולת להדפיס להם קבלה או להתחיל לחשב עם מחשבון. לכן כאשר אתם בוחרים בחברה של קופה רושמת חשוב מאוד לידע אותם לגבי שעות העבודה של העסק שלכם ולברר אילו פתרונות חליפיים קיימים במקרה של תקלה ועד שמגיע טכנאי שירות.

 

Please publish modules in offcanvas position.

להצעת מחיר טלפונית
טלפון 03-9369808