ציוד היקפי חובה או מותרות?

קופות רושמות הפכו להיות אחד הפרטים החשובים ביותר בהקמת עסק. קופות רושמות נותנות מענה לכלל העסקים באשר הם אין זה משנה אם אנחנו משרתים לקוחות בודדים או סופרמרקט עם 20 עמדות קופה. קופות רושמות הפכו עם השנים להיות מוצר חובה בכל בית עסק. על מנת להקל על העבודה ולייעל את העבודה מול הלקוחות ניתן לחבר לקופות רושמות ציוד היקפי. הציוד נותן מענה מהיר ונוח על מנת לשדרת את הלקוחות. בין שאר הציוד לקופות רושמות נכללים מדפסת תרמית, קורא כרטיסים מגנטיים, קורא ברקודים, משקל אלקטרוני ועוד. לא תמיד חייבים את כל הציוד או חלקו הכול תלוי בצורך, לכן יש סוגים שונים של ציוד היקפי שחלקו הינו חובה וחלקו הינו מותרות.

 

ציוד היקפי שממש צריך או לא

נניח שיש לנו עסק קטן למכירת מוצרי מאפה, השירות שאנו נותנים הינו מכירת המוצרים, ושקילתם לצורכי חישוב עלויות. קופות רושמות כאלוו מספיק שיכלולו משקל אלקטרוני ותו לא. אולם אם אנו בעלי עסק למכירת חומרי בניין, סביר להניח כי יש לנו רשימת מוצרים גדולה שהמחירים שלה הם תלויים בספקים.  שינויים מחירים הם דבר של יום יום ולכן עדיף אם נצרף גם קורא ברקודים בצורת אקדח, המכשיר מאפשר לנו לסרוק את הקודים שעל המוצרים ולקבל את המחיר של המוצרים ישירות לקופות רושמות, כך נימנע מטעויות חישוב. ונוכל לנצל את קריאת הברקוד על מנת לעדכן את מלאי החנות בכמויות החדשות. ואם יש לנו מספר עמדות קופה כמו בסופרמרקט לדוגמה, הרי שהקופות רושמות שלנו צריכה לדעת לתקשר עם קופות אחרות, ובנוסף על מנת להקל על קריאת הברקודים והשקילות המרובות שנעשות בכל עסקה יש משקל אלקטרוני שמשלב סורק ברקוד שולחני, מספיק שהמוצרים מונחים על הדלפק והמסוע מביא אותם לנקודת השקילה או הסריקה. ננסה לדמיין כעת שאותה חנות למוצרי מאפה תחבר סורק ברקוד שולחני או ציוד היקפי אחר שהוא מיותר או לא מחייב. ההוצאות הן מיותרות וסביר להניח כי לא יהיה שימוש בו.


ג'יי. פי. טרייד - כספרית הינה חברה מומלצת במרכז הקופות הארצי

 

איך נדע איזה ציוד היקפי צריך ואיזה לא?

ציוד היקפי לקופות רושמות מכיל מספר רב של אביזרים, ביניהם קורא שפתיים לכרטיסים מגנטיים, סורקים ביומטריים, משקלים וכדומה. מאוד חשוב לאפיין כראוי את העסק על מנת לדעת ולהתאים את הציוד ההיקפי הנדרש, מאוד לא מומלץ לחבר לקופות רושמות מה שלא צריך, מן הסתם כל הציוד ההיקפי  צורך שטח ומקום ומסרבל את העבודה. את האפיון מאוד מומלץ לעשות עם בעל מקצוע מיומן שמבין בהקמת והתאמת קופות רושמות לעסק, ככל שתקפידו לבצע את האפיון בצורה מקצועית יותר כך תנצלו היטב יותר את הקופות רושמות שלכם, בין אם זה על ידי בחירת ציוד היקפי מתאים או קבלת תמיכה ושירות בשעות הנכונות לעסק שלכם ועוד.

 

Please publish modules in offcanvas position.

להצעת מחיר טלפונית
טלפון 03-9369808