השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 054-3366101
שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין קופה רושמת לקופה ממוחשבת?

קופה רושמת זה השם הכללי לכל קופה אשר מוציאה קבלות לקונים. קופה ממוחשבת מוציאה דוחות ובנוסף מנהלת דוחות כספיים והכנסות בהגשה לרשויות המס.

האם קופה ממוחשבת פשוטה נותנת מענה לניהול ספרים?

קופה ממוחשבת היא מחשב לכל דבר, כלומר היא אוגרת נתונים בזיכרון שלה ובנוסף מסוגלת לייצא דוחות מותאמים מראש לניהול שוטף של העסק.

האם קופה ממוחשבת תקדם לי את המכירות?

אכן, קופה ממוחשבת נותנת ללקוחות מידע מפורט אודות המוצרים שהם בחרו לקנות ומאפשרת להציג להם מידע אודות מבצעים והטבות הקיימים בחנות. בנוסף, הקופה מאפשרת לבעל העסק לנהל מבצעים שונים, חשבוניות מס, פתקי החלפה, שוברי זיכוי ועוד.

האם יש הבדל בין קופת מחשב לקופה ממוחשבת?

לא בדיוק. השמות השונים נועדו לביטוי של תכונות הקופה. לעיתים קיים הבדל בתצורת הקופה. לדוגמא: האם הקופה בנויה כיחידת All In One וכוללת מדפסת מובנית או שהקופה מבוזרת.

למה יש צורך בהתאמה של הקופה לסוג העסק?

כל עסק מתנהל ומנהל את ספריו בצורה אחרת. לעסקים שונים מספר לקוחות וסוג וכמות מוצרים שונים וצרכים אחרים מהקופה שלהם.

ישנם עסקים אשר מערכת הפעלה פשוטה תעשה עבורם את העבודה בעוד שעסקים גדולים יותר יזדקקו למערכת הפעלה  מורכבת.

אנו בג'יי פי טריייד נבצע הדגמה אישית בבית העסק שלכם ונתאים את הקופה המתאימה לכם ביותר.

האם מסך מתכווננן טוב יותר ממסך קבוע?

זה תלוי בגובה הדלפק הניצב מול הקונה ובזווית הראייה של המוכר מולו.

אנו מבצעים התאמה של סוג המסך לפי צרכי העסק.

אילו מערכות הפעלה קיימות לקופות ממוחשבות?

קיימות מספר מערכות הפעלה שונות. מתוכן שתי חברות מובילות: ווינדוס ואנדרואיד. אנדרואיד היא מערכת טובה אך פשוטה יותר לתפעול, לעומת זאת ווינדוס היא מערכת ותיקה ומורכבת יותר עם אופציות רבות, הכל תלוי בצרכים של העסק עצמו.

בנוסף, באנדרואיד התוכנה והחומרה מגיעים ביחד ואין אופציה להפריד ביניהם, זאת אומרת שעסק שבוחר לעבוד עם קופת אנדרואיד "משועבד" לתוכנה, לעמות זאת בקופת ווינדוס ניתן להתקין כל תוכנה מהחברות השונות הקיימות בשוק בהתאם להעדפת וצורכי העסק.

מהו תקן EMV?

תקן EMV הינו תקן מחמיר בנוגע להעברת כרטיסי אשראי באופן מוצפן בהקשת קוד סודי, כלומר שללא הקשת קוד סודי לא תוכל להתבצע העסקה. תקן זה אינו חובה אך הכרחילביצוע עסקאות באשראי, לפרטים ושאלות נוספות על התקן אתם מוזמנים לפנות לאחד מיועצינו.

לשכור או לקנות, מה כדאי לעסק שלי?

תלוי באיזה שלב העסק נמצא. לעסק חדש עדיף לשכור קופה עד שהעסק יתייצב מבחינה כלכלית. כשהעסק כבר מבוסס ובעל הכנסות קבועות ניתן לרכוש קופה המותאמת לעסק. שכירת קופה אינה סיפור זול וברוב המקרים, אפילו בתנאים מעולים, איננה משתלמת כלכלית לטווח ארוך.

גם לכם יש שאלה?
כתבו לנו ונחזיר לכם תשובה בהקדם